مشاهده خبر

ایران میزبان کنفرانس پژوهشی اتحادیه جهانی گاز شد.

 به گزارش شانا، در اختتامیه مراسم پانزدهمین کنفرانس پژوهشی اتحادیه جهانی گاز در ریودوژانیرو برزیل (پنجم خردادماه)، میزبانی کنفرانس شانزدهم، به جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی گاز ایران سپرده شد.

سعید پاک سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، در این مراسم با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و نیز توسعه روز افزون صنعت گاز و استفاده همه جانبه از این منبع انرژی، پیشاپیش حضور همه میهمانان از کشورهای مختلف دنیا را در تهران 2020 خیرمقدم گفت.

پاک سرشت با بیان این که امروز، گاز طبیعی جایگاه خود را در مبحث انرژی در دنیا یافته است، اظهار کرد: اتحادیه بین‌المللی گاز به‎عنوان یکی از موثرترین سازمان‌های تخصصی بین‌المللی در صنعت گاز و به عنوان صدای رسای این صنعت به دنبال آن است تا به همگان ثابت کند که گاز و توسعه و تولید پایدار این انرژی پاک، تنها کلید رسیدن به کیفیت بهتر زندگی در آینده است.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، وی ادامه داد: بر اساس آخرین چشم‌انداز ارائه شده اتحادیه جهانی گاز (IGU) و به منظور این که انگیزه و توان اعضا را برای رسیدن به اهداف افزایش دهیم، باید طرح‌های عملی جدیدی در این چشم‌انداز گنجانده شود؛ این امر از آن روست که مطمئن شویم از توسعه فناوری‌های نوین و عملی، به شدت حمایت خواهد شد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده ذخایر گازی در دنیا و سومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی که از شبکه بزرگ عرضه این انرژی پاک شامل؛ استخراج، تولید، پالایش، انتقال و توزیع برخوردار است، نقش غیرقابل اجتنابی در این حوزه ایفا می‌کند،

پاک سرشت تصریح کرد: ایران با توجه به دارا بودن سرمایه انسانی جوان، پرتلاش و باانگیزه در دو دهه اخیر به طور پیوسته به رشد علم و فناوری که عامل اصلی ایران در توسعه صنعت گاز است هدایت شد و اکنون نیز می‌تواند سکان هدایت این کشتی را برای رسیدن به توسعه بهتر، هموار کند.

پاک‌سرشت افزود: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های IGRC 2020، که برای نخستین بار از سوی ایران پیشنهاد شد، برگزاری بازار فناوری (Techno Market) است. این بازار همان‌طور که از نام آن پیداست، برای تبادل فناوری به ویژه فناوری‌های نوین و همانند پلی برای برقراری ارتباط با ایده‌ها و نوآوری‌های مردمی است که این مسائل را دنبال کرده و از آن، منتفع می‌شوند.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۳/۷

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت