مشاهده خبر

معاون وزیر نفت: هیچ امتیاز ویژه ای به توتال نداده ایم

غلامرضا منوچهری در امور توسعه طی نشستی که به منظور ابهام زدایی رسانه ها در برابر عقد قرارداد توتال در فاز ۱۱ پارس جنوبی برگزار شد، با بیان اینکه با توجه به برنامه ریزی های انجام شده طی این قرارداد شاهد ایجاد اشتغال و فرصت های عمده ای برای شرکت های ایرانی هستیم و عقد این قرارداد به رهبری توتال به معنای گرفتن فرصت از شرکت‌های ایرانی نیست، گفت: بازبینی تجهیزات صنعت ایران در بخش دریایی (فلات قاره) نشان از نیاز به بازبینی و نبود استانداردهای روز دنیا در این بخش دارد.

 
او ادامه داد: یکی از مواردی که طی این قرارداد برای ایران بااهمیت است ارتقای کیفیت برداشت از میدان و کاهش استهلاک تجهیزات است.
 
به گفته منوچهری، یکی از اهداف وزارت نفت از عقد قرارداد با توتال سرعت بخشیدن به اجرای طرح هاست که طی ۱۰ سال ابتدایی کار در گذشته، موجب خسارات دهها میلیاردی شد.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هیچ امتیاز ویژه ای به توتال برای حضور در این قرارداد نداده ایم، تصریح کرد: این قرارداد و سایر قراردادها در میادین دیگر می تواند سایه ثبات و امنیت در کشور ایجاد کند. این در حالی است که طبق مصوبه شورای اقتصاد مقاومتی تا پایان امسال باید ۱۰ قرارداد دیگر در بخش های مختلف صنعت نفت منعقد شود.
خبرگزاری مهر
 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۴/۲۴

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت