مشاهده خبر

تلاش‎ها برای مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید ادامه دارد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، روند فعالیت‎ها به منظور مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید را تشریح کرد و گفت: تلاش‎ها به منظور مهار این حادثه، با همکاری و همراهی صمیمانه این شرکت و شرکت ملی حفاری ایران با قوت ادامه دارد.

بیژن عالیپور صبح امروز (دوشنبه، ۱۵ آبان ماه) پیش از عزیمت مجدد به محل حادثه رگ سفید، درباره اقدام‌هایی که هم‌‏اکنون به منظور مهار آتش در دستور کار قرار دارد، به خبرنگار شانا گفت: عملیات به منظور خارج کردن تجهیزات از محوطه چاه ادامه دارد و اولویت ما خارج کردن تجهیزاتی است که آسیب کمتری دیده‎اند.

وی با اشاره به آماده سازی استخر و احداث ۲۵۰ کیلومتر خط لوله چهار اینچ برای عملیات مهار آتش، ادامه داد: با توجه به همکاری کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در این عملیات از جمله کارکنان شرکت‎های بهره‎برداری نفت و گاز گچساران و آغاجاری، احداث کمپ برای استقرار کارکنان نیز در دستور کار قرار دارد.

عالیپور با اشاره به برنامه امور فنی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای حفر ۲ حلقه چاه به منظور انجام عملیات مهار از کف، عنوان کرد: امیدواریم با حفر چاه عمودی در فاصله ۳۵۰ متری چاه ۱۴۷، بتوانیم نسبت به خفه کردن چاه اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش‎ها برای مهار آتش چاه ۱۴۷ با همکاری و همدلی صمیمانه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران با برنامه‏‌ریزی دقیق و منسجم و با کار شبانه‎روزی کارکنان در این منطقه ادامه دارد، ابراز امیدواری کرد که این آتش و فوران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار شود.

دکل حفاری ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران مستقر روی چاه شماره ۱۴۷ میدان رگ سفید روز یکشنبه (هفتم آبان ماه)، بر اثر فوران گاز چاه ۱۴۷ رگ سفید دچار حریق شد و متاسفانه در این حادثه، ۲ تن از کارکنان شرکت ملی حفاری جان باختند.

میدان نفتی رگ سفید واقع در جنوب غربی کشور و یکی از میدان‌های بزرگ نفتی است که از اطراف در بین میدان‌های نفتی بی بی حکیمه (در جنوب شرق)، پازنان (در شمال شرق)، رامشیر (در شمال غرب)، زاغه- هندیجان- بهرگانسر و تنگو (در جنوب غرب) محصور شده است.

این میدان در سال ١٣٣٠ شمسی کشف و تولید از آن از سال ۱۳۴۵ آغاز شد. بهره برداری از بخش غربی میدان (رگ سفید-١) توسط شرکت نفت و گاز آغاجاری و بهره برداری از بخش شرقی میدان (رگ سفید-۲) توسط شرکت نفت و گاز گچساران انجام می‌شود.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۸/۱۵

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت