مشاهده خبر

آخرین وضع نفتکش حادثه‌دیده در آب‎های چین تشریح شد

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، آخرین وضع نفتکش حادثه دیده در آب‎های سرزمینی چین را تشریح کرد و گفت: عملیات اطفای حریق و مهار آتش به طور مداوم و مستمر ادامه دارد، به طوری که با اعزام سه فروند کشتی آتش‌خوار بزرگ به محل حادثه، از شدت آتش کاسته شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، سیروس‎ کیان ارثی امروز دوشنبه (۱۸ دی ماه) درباره نفتکش حادثه دیده تحت مدیریت این شرکت در آب‌های سرزمینی چین اظهار کرد: به دلیل ادامه آتش و وجود گازهای سمی ناشی از حریق، امکان دسترسی  و ورود به داخل کشتی فراهم نیست.

وی با بیان این که با وجود وضع فعلی کشتی و آسیب‎های وارده به آن، احتمال غرق شدن آن اندک است، اضافه کرد: در حال حاضر ۲  فروند کشتی شرکت ملی نفتکش و یک فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نظارت و مدیریت مرکز جست‌وجو و نجات شانگهای به طور مستمر عملیات جست‌وجو و یافتن دریانوردان مفقود شده را ادامه می‎دهند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان این که در نتیجه این اقدامات، صبح امروز پیکر یک دریانورد مجهز به لباس ویژه نجات پیدا شد، تصریح کرد: این موضوع بیانگر آن است که خدمه نفتکش احتمالا فرصت استفاده از وسایل نجات را داشته‎اند.

وی درباره هویت این فرد گفت: اقدامات لازم برای شناسایی و احراز هویت وی در حال انجام است.

کیان‌ارثی ادامه داد: با وجود حضور تیم کارشناسی شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در شانگهای، شب گذشته تیم جدیدی متشکل از کارشناسان این شرکت و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور پیگیری امور مربوط به کشتی حادثه دیده به منطقه اعزام شد.

وی گفت: کمیته اضطراری شرکت ملی نفتکش ایران از زمان وقوع حادثه در این شرکت تشکیل شد و ۲۴ ساعته عملیات امداد و نجات را تحت کنترل و نظارت دارد و آخرین اخبار و اطلاعات موثق را به اطلاع خواهد رساند.

کشتی نفتکش سوئزمکس حامل میعانات گازی پس از برخورد یک فروند کشتی فله‎بر چینی با آن در ساعت ۲۰ شنبه شب (۱۶ دی ماه) در ۱۵۸ مایلی آب‌های شرقی چین دچار حادثه و حریق شد. در اثر این سانحه ۳۲ خدمه این نفتکش مفقود شدند که عملیات امداد و نجات برای یافتن آنها همچنان ادامه دارد.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۰/۱۹

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت