مشاهده خبر

افشای اسامی مدیران متخلف هلدینگ خلیج فارس

 برنامه پایش شب گذشته به بررسی وضعیت مدیران دو تابعیتی و بخشنامه های وزیر نفت و مصوبات هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران بازنشسته و پروازی پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه پایش شب گذشته در بخش پایش شفافیت به بررسی وضعیت مدیران دو تابعیتی و بخشنامه های وزیر نفت و مصوبات هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران بازنشسته و پروازی پرداخت و با ذکر اسامی بازنشستگان و مدیران پروازی، تخلفات در هلدینگ خلیج فارس را افشا کرد.

سال گذشته و بعد از آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی در تیرماه ۹۵، بیژن زنگنه وزیر نفت و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای به مدیران شرکت‌های پتروشیمی ، نفت و گاز دستور داده بودند که مدیران واحدهای تولیدی، مدیران واحدهای بهره‌برداری و نیز رده‌های بعدی (مانند مدیران و روسای بهره‌برداری، HSE و عناوین مشابه سازمانی) و همچنین کلیه رده‌های مدیریتی اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی (کارفرمائی ، پیمانکاری و غیره ) لازم است به‌طور تمام‌وقت در محل خود حضورداشته باشند . همچنین ضروری است حضور تمام‌وقت در محل خدمت در ابلاغ انتصاب آن‌ها ذکر شود و اکیداً از انتصاب مدیرانی که به هر دلیلی قادر به حضور دائمی در محل خدمت خود نیستند (به‌اصطلاح مدیران پروازی) و یا مدیرانی که در بیش از یک پروژه مسئولیت دارند، خودداری شود. استفاده از مدیران محلی و بومی در شرایط مدیریتی تخصصی مشابه دارای اولویت است. ( بخشنامه ۱۹ دی‌ماه ۹۵ ابلاغی معاون اول رئیس‌جمهور)

مجری این برنامه با اشاره به اینکه ۵۵۵ روز از بخشنامه وزیر نفت که در تاریخ ۹۵/۴/۲۶ با قید خیلی فوری و در رابطه با عزل مدیران بازنشسته و پروازی گذشته و همچنین ۶۵۴ روز از تصویب قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان و مصوبه هیئت دولت مبنی بر عزل مدیران پروازی و بازنشسته گذشته ولی تاکنون در هلدینگ خلیج فارس بخشنامه ها در حد بخشنامه مانده است و هیچ گونه اقدامی در رابطه با مصوبات هیئت دولت و بخشنامه وزیر نفت نشده است.

در این برنامه عنوان شد که در حال حاضر عادل نژادسلیم مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس، نصرت رحیمی رئیس هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس و امامی عضو هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس بازنشسته هستند ولی کماکان و علیرغم صدور این همه بخشنامه، قانون و مصوبه این افراد بازنشسته مشغول به کارند.

همچنین در این برنامه عنوان شد از جمله مدیران پروازی که بر خلاف مصوبات و بخشنامه ها باید در محل شرکت ها حاضر باشند می توان به آقایان رضا امیری مدیر عامل پتروشیمی بندر امام، علیرضا وفا مدیر عامل پتروشیمی پارس، جمشید سبزکار مدیر عامل پتروشیمی مبین، میراحمدی مدیر عامل پتروشیمی زاگرس، پرویزی رئیس حفاظت پرسنلی پتروشیمی فجر و موالی زاده مدیر امور حقوقی پتروشیمی کارون اشاره کرد.

مجری برنامه پایش در این برنامه پرده از اتفاق نادری در پتروشیمی ها برداشت و گفت: در حال حاضر در شرکت های پتروشیمی مدیرانی داریم که خارج از کشور ساکن هستند و سالی یک بار به کشور می آیند و وضعیت تابعیت آنها مشخص نیست.

اسفندیاری گفت: در حال حاضر احمد اطلسی مقدم از پتروشیمی اروند، شهریار صبوری از پتروشیمی بندر امام و آزاده باطنی از پتروشیمی کیمیای بندر امام ساکن آمریکا هستند و از پتروشیمی ها حقوق می گیرند.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۱/۲

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت