مشاهده خبر

مدیران صنعت نفت به بخش خصوصی اعتماد کنند

مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت خطاب به مدیران ارشد این وزارتخانه، خواهان اعتماد بیشتر به فعالان بخش خصوصی شد و گفت: مطمئن باشید این اعتماد بی‌پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش خبرنگار، محمدرضا نعمت زاده بعدازظهر امروز (یکشنبه،  ۱۳اسفندماه) در نشست تخصصی «ارتقای سهم توان داخل، رگولاتوری و انتقال فناوری» در دومین روز کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی صنعت حفاری ایران بر ضرورت توجه بیشتر به ظرفیت‌های داخلی و توان بخش خصوصی فعال در صنعت نفت تاکید کرد و افزود: مدیران ارشد دولتی باید در این زمینه جسارت به خرج دهند.

وی یکی از الزامات در مسیر فعال‌سازی بخش خصوصی صنعت نفت را کوچک ساختن مجموعه وزارت نفت عنوان و تصریح کرد: مجموعه‌ای به این گستردگی به‌طور طبیعی نمی‌تواند بیکار بنشیند و در نتیجه کاری برای واگذاری به شرکت‌های بخش خصوصی باقی نمی‌ماند؛ از این رو کوچک‌سازی وزارت نفت به شکل جدی‌تری دنبال شود.

نعمت‌زاده بر شفاف‌سازی دستورعمل‌ها و کاهش کاغذبازی‌های اداری تاکید کرد و با بیان این که پیمانکاران و سرمایه‌گذاران به اتفاق خواهان فعال‌سازی هر چه سریع‌تر پروژه‌ها هستند، افزود: رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مورد تاکید دولت است و این هدف جز با فعال‌سازی پروژه‌ها امکانپذیر نیست. مجموعه صنعت نفت باید نسبت به این مهم توجه لازم را داشته باشد.

مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت به بحث رتبه‌بندی پیمانکاران و سازندگان به منظور دستیابی به نتایج کاری مطلوب‌تر اشاره و بر اهمیت استاندارسازی و همین طور ارتقای سطح شرکت‌های داخلی تاکید کرد و گفت: برای عملیاتی شدن حرف‌هایی که گفته می‌شود باید برخی تعصب‌های گذشته را رها و به سمت نوع آوری حرکت کنیم.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۶/۱۲/۱۴

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت