مشاهده خبر

کاهش میلیونی سطح ذخیره‌سازی‌های نفت آمریکا،اروپا و ژاپن

ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا، اروپا و ژاپن در ماه ژوئیه (تیر- مرداد) نسبت به ماه ژوئن (خرداد- تیر) کاهش یافت.

به گزارش شانا، ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا در ماه ژوئیه نسبت به ماه پیش از آن، ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت. براساس اعلام موسسه آرگوس، ذخیره‌سازی‌های نفت خام این کشور در ماه ژوئن ۴۱۶,۱ میلیون بشکه بود که این رقم در ماه ژوئیه ۴۰۸ میلیون بشکه اعلام شد.

ذخیره‌سازی‌های نفت خام اروپا و ژاپن نیز در ماه ژوئیه به ترتیب با کاهش یک میلیون و ۱۰۰ بشکه و ۹۰۰ هزار بشکه همراه شد. ذخیره‌سازی‌های نفت خام اروپا از رقم۴۸۸,۱ میلیون بشکه در ماه ژوئن به ۴۸۷ و ژاپن از ۷۸.۲ به ۷۷.۳ میلیون بشکه در ماه ژوئیه رسید.

آمریکا، اردیبهشت ماه امسال از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج و محدودیت‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد؛ محدودیت‌هایی که به گفته تحلیلگران و با حذف نفت ایران، افزایش قیمت نفت را به دلیل کاهش عرضه و ناتوانی کشورهای دیگر در تامین نفت مورد نیاز بازار به همراه خواهد داشت.

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به تازگی در گفت‌وگو با بلومبرگ اعلام کرده بود: فروش نفت خام از ذخیره‌سازی‌های آمریکا حکایت از آن دارد که دیگر تولیدکنندگان توان افزایش تولید ندارند و این رویه تنها سبب بالا بردن قیمت‌های جهانی این کالای راهبردی می‌شود.

وی پیش‌تر گفته بود: آزادسازی ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواسته بود تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کند.

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۶

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت