مشاهده خبر

توقف خرید نفت خام ایران توسط شرکت‌های ژاپنی

خبرگزاری ایلنا: کمپانی‌های نفت ژاپنی آماده توقف خرید نفت خام از ایران از ماه اکتبر به دلیل ترس از تحریم‌های آمریکا هستند.

بر اساس گزارش آژانس خبری فرانسه، توکیو به دنبال تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه ایران جهت ادامه واردات نفت از ایران بوده اما بعید به نظر می‌رسد که به هدف دست پیدا کند.

سخنگوی شرکت «شوا شل سکیو» ژاپن روز دوشنبه (امروز) به آژانس خبری فرانسه گفت که ما گفته بودیم که به تصمیم دولت در مورد واردات نفت از ایران چشم دوخته‌ایم اما نمی‌توانم درباره اطلاعات تجارت‌های انفرادی توضیح بیشتری بدهم.

یکی از مقامات ارشد وزارت تجارت ژاپن روز دوشنبه(امروز) گفته توکیو مساله دریافت معافیت را در مذاکرات با واشنگتن مطرح کرده است. او از ذکر جزییات این مذاکرات خودداری کرد.

«هیروشیگ سکو» وزیر تجارت ژاپن در ماه آگوست گفته بود که توکیو مذاکراتی را با آمریکا درباره اعطای معافیت از تحریم‌های اخیر علیه ایران و شرکای تجاری این کشور برگزار کرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، کمپانی‌های نفتی بزرگ ژاپن در حال بررسی راه‌های افزایش واردات از جاهای دیگر به دلیل کسری نفت خام وارداتی از ایران هستند. بر اساس گزارش‌ها ۵.۳ درصد از واردات نفت ژاپن از ایران تامین می‌شود؛ ژاپن به نفت خاورمیانه برای امنیت انرژی خود نیازمند است.

به گزارش «اسپوتنیک»، در دوران تحریم‌های ضدایرانی گذشته، ژاپن به همراه کره‌جنوبی از معافیتی برخوردار بود که به آنها اجازه دور زدن محدودیت‌ها و خرید حجم محدودی از نفت ایران را می‌داد. دولت کنونی آمریکا در ماه می از توافق هسته‌ای خارج شده و گفته از چهارم نوامبر تحریم‌های نفتی این کشور آغاز خواهد شد. برنامه آمریکا به صفر رساندن صادرات نفتی ایران به جهان است.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۱۲

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت