مشاهده خبر

ادعای آمریکا درباره توقف کامل صادرات نفت ایران واهی است

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه‌ریزی و مدیریت توانمند وزارت نفت شاهد استمرار صادرات نفت ایران خواهیم بود و ثابت می‌کنیم که ادعای آمریکا مبنی بر متوقف کردن صادرات نفت ایران واهی است.

عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با اشاره به وظیفه سنگین وزارت نفت در شرایطی که آمریکا درصدد فشار و تحریم اقتصادی ایران است، گفت: طرح‌ها و پروژه‌هایی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به بهره‌برداری رسیده است که ما در دوران تحریم بودیم و امروز هم در دوره‌ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در فکر تحریم‌های جدید است، پروژه‌های بسیاری در صنعت نفت به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: آمریکا مدعی شده است که صادرات نفت ایران را متوقف خواهد کرد، در حالی که ممکن نیست. ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی به هر نحوی نفت خود را صادر کردیم و تولید نفت متوقف نشد، در شرایط کنونی و با اجرای تحریم نیز نفت خود را تولید و صادر خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که استمرار صادرات نفت کشور نماد پیروزی ملت ایران در مقابل تحریم‌های آمریکاست، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و مدیریت توانمند وزارت نفت، شاهد این موفقیت خواهیم بود و ثابت می‌کنیم که ادعای آمریکا مبنی بر متوقف کردن صادرات نفت ایران واهی است.

در همین حال، حسین امیری خامکانی، نایب رئیس اکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در این باره به خبرنگار شانا گفت: ایران با دیپلماسی، محموله‌های نفت خام را به بازارهای جهانی صادر می‌کند و بدون تردید مشکلی برای فروش طلای سیاه ایجاد نمی‌شود.

وی با اشاره به این‌که اوپک توان جایگزینی ایران را ندارد، افزود: فعالان بازار جهانی نفت می‌دانند که نبود ایران تاثیر خود را به سرعت بر این بازار می‌گذارد و قیمت‌ها را بیش از این بالا می‌برد و هزینه‌های خریداران نفت را افزایش می‌دهد.

امیری‌خامکانی عنوان کرد: ایران سال‌هاست تحریم است، اما نفت خود را می‌فروشد، زیرا نفت ما خریداران خود را دارد و کشورهایی نیازمند نفت ایران هستند.

 

-- انتهای خبر -- سایر اخبار

 

L2

۹۷/۶/۱۷

L2

   

نظر شما

نام *  
نظر شما *
کد امنیتی *
Captcha pictureReload
 
APEC_logo Jam Amirkabir Rang Satsa Sipiem Ecasb-logo

© کپی رایت توسط شبکه صنعت نفت ایران

صفحه اصلی :: تماس با ما :: نقشه سایت